Sokakat érintő problémával készülünk a májusi beszélgetésre: a figyelemhiányos hiperaktivitás-zavar vagyis az ADHD (attention deficit hyperactivity disorder) meglehetősen gyakori, becslések szerint az iskolások 10 százalékát érinti méghozzá nagyobb számban a fiúkat, mint a lányokat. Állapotnak vagy betegségnek tekinthetjük-e az ADHD-t? Körbejárjuk a tipikus tüneteit, megvitatjuk, hogy milyen egyéb problémák társulhatnak hozzá, illetve melyek a leghatásosabb terápiás módszerek. Az este során Mészáros Lőrinc László ADHD tapasztalati szakértő, gyógypedagógus mesél arról, hogyan élte meg és élte túl saját ADHD problémáját. Felnőtt fejjel tekint vissza gyermekkorától kezdve a mai napig arra, hogyan küzdött meg minden újabb életszakaszában ezzel az állapottal.
Az este másik vendége Dr. Tárnok Zsanett lesz, aki professzionális végzettséggel és évtizedes kutatási tapasztalattal rendelkezik a kognitív pszichológia, neuropszichológia témakörében, számos gyermeknevelés és gyermekpszichológiai könyv szerzője, a Semmelweis Egyetem ÁOK Klinikai Pszichológiai tanszékének oktatója.
Közreműködők:
Műsorvezető: Szily Nóra újságíró, pszichológus, coach
Vendégek: Dr. Tárnok Zsanett klinikai szakpszichológus, neuropszichológus, Vadaskert Alapítvány igazgatója, a Mindennapi Pszichológia magazin főszerkesztője és felelős kiadója
Mészáros Lőrinc László ADHD-tapasztalati szakértő, gyógypedagógus és az „Egy Másik Út” Alapítvány Tanácsadó és Terápiás Központ szakmai vezetője
Együttműködő partner: Mindennapi Pszichológia magazin
Az előadásra a helyfoglalás érkezési sorrendben történik. Felhívjuk a figyelmüket, hogy a Testőrpalotában határozatlan ideig nincs lift, ezért a pszichológiai estünket jelenleg nem lehet akadálymentesen megközelíteni. Az okozott kellemetlenségekért elnézésüket kérjük!