Milyen hatással volt a világháború a magyar irodalom alkotóira? Mi adott, mi adhatott reményt, fénysugarat a háború pusztításában? Hogyan látták a magyar írók az első világháborút? Ki az, aki elnémult és ki az, aki megírta – százak helyett – a félelem vagy bátorság szavait? Ady Endre, Babits Mihály, Móricz Zsigmond egyik oldalról, míg Tersánszky Józsi Jenő vagy Szép Ernő, Molnár Ferenc a katonák, haditudósítók oldaláról mutatkozik be a rendhagyó tárlatvezetésen.
Juhász Anna irodalmár versek és naplók segítségével, a háború emberi oldalát megmutatva ismerteti az írók szerepét és helyét az első világháborúban. Hogyan él tovább Pilinszky Jánosban Babits háborús képe? Hogy öröklődik a trauma az írók között? A tárlatvezetésen ezekre a kérdésekre is választ keresünk.
Közreműködők:
Juhász Anna irodalmár
Kiss Henrietta vezető tárlatvezető
A hatályos kormányrendelet alapján az előreváltott ülőhelyes nézőtérrel megrendezett kulturális rendezvényeinkre, előadásainkra védettségi igazolvány nélkül is szabad a belépés.
A zenés-táncos illetve zárt térben tartott egyéb rendezvényeinkre továbbra is az eddigi szabályok érvényesek, azaz azokat magyar vagy uniós védettségi- és egy arcképes igazolvány (személyi igazolvány, jogosítvány vagy útlevél) együttes bemutatásával vagy a védettséget igazoló telefonos applikációval látogathatják azokat a 18 év felettiek.
A 18 év alattiak felügyelet nélkül vehetnek részt programjainkon, amennyiben rendelkeznek védettségi igazolvánnyal. A 16 év alatti hozzátartozók mentesülnek a védettségi igazolás alól, de életkoruk igazolására diák- vagy arcképes igazolványt (személyi igazolvány vagy útlevél) kell felmutatniuk, amennyiben ezt a jegykezelő kéri tőlük, a rendezvényre való belépésük pedig csak és kizárólag felügyeleti jogot gyakorló, védettségét a fentebb említett módon igazolni képes felnőttel lehetséges.
További információkért kérjük olvassa el figyelmesen járványügyi óvintézkedéseinket.
A műsorváltoztatás jogát fenntartjuk.
Fotó: Kaiser Ottó