A csodálatos természeti tájak hosszú ideje inspirálják a képzőművészeket, a víz pedig különösen közkedvelt témának számít. Vajon mit jelentett Egry József és Csók István számára a Balaton? Miért különleges a „Vaszary-kék” szín és miért nevezte magát Csontváry Kosztka Tivadar „a világ legnagyobb Napút festőjének”? És vajon mi köti össze Aba-Novák Vilmost, Molnár C. Pált és Szőnyi Istvánt a víz szeretetén túl? Bán Blanka művészettörténész tárlatvezetésén kiderül! A vezetés után pezsgős koccintásra hívjuk vendégeinket a Déli panorámateraszra, Budapest egyik legszebb panorámájával. A belépőjegy magában foglalja a pezsgős koccintás díját!
A Várkert Bazárban immár hagyomány, hogy a nyár beköszöntével vízparti témájú kiállítással kedveskedünk a látogatóknak. Az elmúlt években a magyar tenger világát varázsoltuk a főváros szívébe, idén pedig a Magyar Nemzeti Galéria gazdag festészeti gyűjteményéből láthatnak válogatást az érdeklődők. A most kiállított tablók képein többek között Magyarország legismertebb vizei, a Duna és a Balaton láthatók, de emellett a magyar művészek kedvenc tengerparti helyszínei is megjelennek, mint az olasz La Spezia öböl vagy a Messinai-szoros partján fekvő festői város, Scilla.
A tárlat során 10 darab szabadon álló, kivilágított installációban összesen 19 tablófelületen keresztül próbáljuk közelebb hozni a nyári fürdőzés örömeit, a vízparti tájak hűsítő, megnyugtató hangulatát. A kiállítás célja, hogy a 10 éve megújult Várkert Bazárba látogatóknak bemutassuk, hogy a legnevesebb hazai festőink hogyan örökítették meg egykor a nyár legszebb pillanatait. A képek között sétálva szinte érezzük a naptej édes illatát, fülünkben halljuk a tenger morajlását, a strandolók vidám kacagását és egy pillanatra a csodás vízpartokon találhatjuk magunkat.
Időtartam: 60 perc
Helyszín: Várkert Bazár, Gloriett rámpa
Találkozási pont: A rámpa alján, az Oroszlános kapunál
Kérjük a jegyvásárlókat, érkezzenek időben, hogy a tárlatvezetés kezdete előtt fel tudják venni a tour guide eszközt!
Esőhelyszín: Várkert Bazár, YBL6 Művészeti Tér (1013 Budapest, Ybl Miklós tér 6.)