A Rejtélyes történelem című sorozat kevésbé ismert, vagy ismertnek vélt, de sokszor tévhitekkel övezett történeti témák nyomába eredve vizsgálja a magyar múlt egyes kérdéseit. A program házigazdája Katona Csaba történész, aki minden témát egy-egy meghívott vendég történésszel jár körbe és mutat be a közönségnek.
Az évadnyitó szeptemberi est meghívott vendége Rácz Attila, Budapest Főváros Levéltárának főlevéltárosa, főosztályvezetője, főtanácsosa, akinek a fő kutatási területe a Kádár-korszak hatalmi elitje és pártelitje, a Kádár-korszak társadalomtörténete.
Az új évadban elsőként a budapesti hidak történetét vesszük górcső alá, hiszen a ma pestinek és budainak nevezett oldalt már a római korban is híd kötötte össze, a későbbiekben pedig hajóhíd szolgálta az átkelést. A Lánchíd átadása, amelyre 1849. november 20-án került sor, azonban áttörést hozott e téren is. A későbbiekben, a Monarchia idején, majd a 20. században ugyanis sorra íveltek át az újabb és újabb hidak a Duna vizén. A beszélgetés e hidak históriáját tekinti át, különös tekintettel a 19. és 20. századra. Nyomon követhetjük a hidak felépítését az ötlettől a kivitelezésig, a hidakkal kapcsolatos vitákat, a második világháború tragikus pusztításait, egészen a legújabb budapesti híd megvalósulásáig.