Az épületből kilépve érdemes egy pillanatra megállni. A Déli palotákban eredetileg bérlakások kaptak helyet, amelyekbe függőfolyosókon körbehaladva tudtak az itt lakók bejutni. A lakások sem méretükben, sem elhelyezkedésükben nem voltak egyformák, ahogy a lakók társadalmi státusza sem. A lakásokat a felújítás során egybenyitották. Ennek köszönhetően reprezentatív kiállítóterek jöttek létre. Az időszaki kiállításokról és egyéb kulturális programokról érdemes tájékozódni a pénztárakban, az információs irodában, valamint a honlapunkon: www. varkertbazar. hu
A Duna felé fordulva található a Várkert-kioszk, amely Várkert kaszinó és Várkert palota néven is ismert volt, és a Bazárral egy időben épült. Bármilyen meglepő, a pazar díszítésű épület eredetileg a Királyi Palota vízellátó rendszerének szivattyúgépházaként szolgált. Az épület sajátossága abban rejlik, hogy a gépház kéménye toronynak van álcázva.
Most pedig folytassuk sétánkat visszafelé, a kert irányába.
Innen indul a déli bazársor, melynek üzletei a megnyitása után sajnos kongtak az ürességtől, feltehetően a városi forgalomtól való távoli elhelyezkedésük miatt. A városvezetés felismerve ezt a problémát, igyekezett más funkciót találni az üzlethelyiségeknek, így főként tanműhelyek és műtermek működtek itt. Nézze meg az erre vonatkozó képeket a telefonján! A Várkert Bazár felújításakor fontosnak tartották, hogy ezek a terek olyan funkciót kapjanak, ami ide vonzza a budapestieket és a turistákat is. Ha befejezte sétáját a Várkert Bazárban és kellemesen elfáradt térjen vissza az itt kialakított modern bisztróba, ahol a legmagasabb minőségű gasztronómiával találkozhat.
A Bazársorok portáljainak mindegyikén két-két Kariatida-szobor található. Ha jobban megfigyeli, a szobrok minden egyes darabja különböző, ugyanis más-más fafaragó készítette, belecsempészve saját nőideálját, a mester mintája alapján.
A következő pontban a déli bazársort lezáró Fülkepavilonról, és az újonnan épült multifunkcionális rendezvényteremről tudhat meg izgalmas részleteket.